top of page

ראיון בערוץ 2 " אספת הורים "

אלימות ילדים, ילד מרביץ,אלימות בגן ,אלימות בבית הספר . 

  • האם הילד מרביץ ?

  • האם מה שניסתם לעשות להרגיע להעניש לא עזר ?

  • האם הילד צורח עליכם מרביץ ומשתולל ? 

 

אתם לא לבד !

אלפי הורים למדו לחנך ילדים בשיטת אדלר ,קיבלו כלים לפיתרון בעיות התנהגות ילדים.

הורים ,התקשרו עכשיו ,וקבלו שיחת ייעוץ טלפוני חינם!  

054-7417070

אלימות ילדים /ילד מרביץ

ילד מרביץ או מתנהג בצורה בלתי מקובלת, זאת לא סיבה לקבוע שהילד אלים, לצעוק עליו ולתת לו עונשים.

הילד שלכם לא מפחד לבטא את רגשותיו. כעס הוא רגש לגיטימי עכשיו רק נותר ללמד אותו לנתב את הכעס, למצוא חלופות לתוקפנות ולנהל קונפליקטים נכון יותר. חיבוק חם ואוהב, למשל, הוא פתרון הרבה יותר טוב.

התפקיד שלנו הורים  ללמד את הילדים שלנו שהם לא לבד בעולם, שעליהם לראות את האחר כדי שיוכלו להשתלב בכל מעגלי החיים ללמד אותם דרכי התמודדות אחרות.

ילדים תוקפניים בסך הכול מנסים להעביר מסרים לסביבה כמו: "לא נעים לי" , "אני מרגיש מקופח", "אני מתוסכל", " אני כועס" .

תוקפנות יכולה גם להביע חסכים רגשיים, לבטא חוסר בתחושת השייכות, לנבוע מקשיי קשב וריכוז, מפחדים וחרדות, קשיי פרידה, דימוי עצמי נמוך ועוד ועוד.

 

איך מלמדים את הילדים שלנו לנהל את הכעסים ולהתמודד נכון יותר עם קונפליקטים?

1.הגדירו גבולות ברורים. 2.הבהירו שתוקפנות אינה משתלמת. 3.העניקו כלים ואלטרנטיבות להתמודדות עם קונפליקטים. 4.הראו לו זוויות הסתכלות שונות. 5. עודדו וחזקו את הילד.

איך מתמודדים עם ילד מרביץ?

להורים רבים יש נטייה לטעות ולומר: 'הרביצו לך? תרביץ בחזרה', אבל בדרך הזאת אנחנו משקפים עבורו את מה שאנחנו לא רוצים שהוא יעשה. אי אפשר לפתור אלימות באלימות. אם קיים במקרה אלמנט של תסכול שמתבטא בתוקפנות.

חשוב לבדוק את מקור התסכול. ילד לא סתם מרביץ, ואם לא נבדוק את הסיבה האמתית לכך הוא עלול להמשיך להיות אלים.

לבדוק את עצמנו את המסגרת בה גדל הילד, ולברר אם הוא פיתח לעצמו סוג של מנגנון הישרדות באמצעות האלימות. אולי הוא הבין שכך משתלם לו להתנהג - כלומר, שבהתנהגות תוקפנית הוא זוכה לתשומת לב או לדברים אחרים שאותם רצה להשיג.

כיום ישנה : אלימות בקרב ילדים, אלימות בגן, אלימות בבית הספר, אלימות מילולית, אלימות ילדים , מקרה אלימות בבתי הספר, אלימות בבית הספר, אלימות בקרב בני נוער, אלימות בילדים, התעללות בילדים, אלימות נגד ילדים, אלימות כלפי ילדים, אלימות בין ילדים.  

 ​כשהתנהגות ילדכם שונה משל סביבתו, כשהוא מגיב בעוצמות שאינן תואמות את המצב, הוא סובל ואתם סובלים. טפלו בילד לפני שיתויג מהסביבה. 

 

אלימות בבית ספר ,אלימות ילדים בגן ? 

אלימות בגן הילדים, מקרה אלימות בבית הספר אינה תופעה חריגה כיום ,ילד אלים יכול לגרום לאלימות ילדים בגן. ילד אלים בבית ישדר מצוקה. בתים אשר יש בהם התעללות בילדים, יביאו את המצוקות גם לבית הספר ולגן הילדים. חשוב לתת טיפול בילדים אלימים .אשמח להעביר חומר לאנשי חינוך בנושאי :אלימות בבית הספר מאמרים , אלימות בבית הספר מצגת .

מה זה חינוך ילדים בשיטת אדלר?  

שיטת אדלר ,זוהי דרך לחינוך ילדים ,אלפי הורים בארץ לומדים את שיטת אדלר ומקבלים הזדמנות לגדל ילדים בריאים . שיטת אדלר מוכחת בארץ למעלה מ 50 שנה .דרך ממוקדת מטרה אשר משנה כיווני חשיבה ובעזרת כלים פשוטים מאפשרת לחנך ילדים שמחים ומאושרים ומשפרת יחסים בין הורים לילדים.

איך פותרים את הבעיה ? 

כל בעיה ניתנת לפיתרון ,לאחר אבחון קצר בהדרכת הורים  ממקדים את הסיבה לבעיה , לאחר ניתוח הבעיה מקבלים ההורים כלים לפתרון הבעיה הספציפית ובעיות לעתיד .

לכל אחד יש את הדרך הייחודית לו לפיתרון בעיות רק בהדרכה אישית ומקצועית אפשר למצוא את הדרך האפקטיבית והמהירה לפתרון הבעיה  .

 

תמונה רקפת בטלויזיה.jpg
  • אבחון מקצועי ממוקד ויעיל בפגישה אחת בלבד. 

  • תהליך קצר מועד עם תוצאות מוכחות. 

  • שיחת יעוץ טלפוני חינם ! 0547417070 

לכל מי שמתלבט אם לקבל הדרכת הורים אצל רקפת, אני ממליצה בחום לא לבזבז רגע אחד נוסף! הקשיים שהיו לי עם הילדים נפתרו בעזרת כלים פשוטים שלמדתי מרקפת ,בזכות היחס האישי, דרך החשיבה שלי השתנתה .סוף סוף ידעתי לפתור בעיות עם הילדים. המשפחה שלי חזרה לחייך . 

חגית . מ

bottom of page