top of page

ראיון בערוץ 2 " אספת הורים "

התקפי זעם אצל ילדים, כעס ילדים

 • הילד שלך מגיב בכעס אלים ,בכי ,צעקות?

 • האם הילד שלך יש לו קושי בדחיית סיפוקים ?

 • אתם לא יודעים כיצד להגיב בהתפרצות זעם ? 

 

אתם לא לבד !

אלפי הורים למדו לחנך ילדים בשיטת אדלר ,קיבלו כלים לפיתרון בעיות התנהגות ילדים.

הורים ,התקשרו עכשיו ,וקבלו שיחת ייעוץ טלפוני חינם!  

054-7417070

מה זה התקפי זעם?  ניהול כעסים אצל ילדים?

התקף זעם הוא התפרצות רגשית המאופיינת לרוב בעקשנות, בכי, צעקות וצרחות, התנגדות לניסיונות הרגעה ובמקרים מסוימים גם אלימות. לרוב יופיעו התקפי הזעם במצבי תסכול וחוסר שביעות רצון, ובמצבים בהם התנהגות דומה בעבר, סיפקה לילד תוצאות רצויות. 

בעתן התקף זעם, התקף טנטרום, גופו של הילד מתמלא בפרץ של אדרנלין, המונע ממנו לבצע חשיבה הגיונית ורציונליות של מהלכיו.

כל הורה מתמודד עם התפרצויות הזעם של ילדו החל מגילאים רכים מאד. ההתמודדות הינה טבעית ובריאה. כל התמודדות במהלך גידול ילדים היא למעשה, ההזדמנות שלנו ההורים, להקנות כלים וכישורים הנדרשים לילדנו כדי לגדול ולהיות אנשים בריאים, שקולים, מאושרים והחיים בתוך חברה

הם מופיעים לראשונה אצל פעוטות בגילאי  שנה וחצי עד שנתיים והורים רבים מניחים שזהו חלק משלב ההתפתחותי בו הילד נמצא, שאין מה לעשות ושזה יעבור לבד כשהילד קצת יגדל ויתבגר.

אך במציאות כיום התקפי זעם {התפרצויות } ניתן לראות בכל הגילאים:

ילד התקפי זעם, שליטה בכעסים לילדים, טנטרום גיל 3, טנטרום גיל 2, התקפי זעם אצל ילדים בני שנתיים, התקפי זעם אצל ילדים בני 3, התקפי זעם אצל ילדים בני 4, התקפי זעם אצל ילדים בני 5, התקפי זעם אצל ילדים בני 6, התקפי זעם אצל ילדים בני 7, התקפי זעם אצל ילדים בני 8, התקפי זעם אצל ילדים בני 9 

התפרצויות זעם אצל ילדים ונוער

הורים לילדים עם התפרצויות זעם, מתמודדים עם התנהגות בלתי רציונליות של ילדם ובשל כך מוצאים את עצמם פעמים רבות, מתוסכלים .

מספר גורמים שיכולים לגרום להתפרצויות זעם:

 • כעס אצל ילדים  על רקע תסכול, ילד מעצבן, 

 • התפרצויות זעם על רקע של חוסר גבולות בבית: הצבת גבולות פירושה, העברת מסר ברור של מותר ואסור, ועמידה עקבית אחרי הנאמר. מטרתה של הצבת הגבולות ללמד את הילד להתאפק, לוותר, לדחות סיפוק, להתחשב ולתכנן.  ילד זקוק לדעת מה מותר ומה אסור וכאשר ההורה לא נמצא שם  בכדי להציב לו את הגבולות, הדבר יכול לגרום להתפרצויות זעם כתוצאה מהתסכול. בנוסף, הילד חווה חוויה של בדידות, ותחושה שאין על מי לסמוך בעולם.

חשוב לזכור, שבזמן התפרצות הזעם, הילד חש תחושה של בדידות ובלבול, למרות שלכאורה נראה שולט וחזק. בדרך כלל, לאחר ההתפרצות הוא מרגיש רגש אשם קשה ובהלה מעוצמת הזעם שבתוכו. ילד אינו נולד עם יכולת להכיל תסכולים, זוהי האחריות של ההורה ללמד אותו את זה.

מה לא לעשות בהתקף זעם?

לא להימנע מיציאות משותפות עם הילד, לא להסביר, לנסות להגיע לפשרה או לאיים. לא לשנות את דעתכם על מנת להשיג שקט.

מה כדאי לעשות?

לנשום , לחבק עד יעבור זעם .

 • לדעת מה חשוב לנו בהורות כדי להעביר מסר ברור לעצמנו ולילד.

 • לעודד על יכולות

 • להגיב תגובה ברורה ואסרטיבית עם הקשר הגיוני בין הפעולה לתוצאה.

כשהתנהגות ילדכם שונה משל סביבתו, כשהוא מגיב בעוצמות שאינן תואמות את המצב, הוא סובל ואתם סובלים. טפלו בילד לפני שיתויג מהסביבה. 

בהדרכת הורים לומדים כלים מעשיים לילד ולהוריו להתמודדות ומניעת התפרצויות זעם אצל ילדים. שליטה בכעסים לילדים היא חשובה, ילד שיודע לשלוט ולווסת לבדו התקף זעם, ישתלב בחברה וימצה את יכולותיו.

מה זה חינוך ילדים בשיטת אדלר?  

שיטת אדלר ,זוהי דרך לחינוך ילדים ,אלפי הורים בארץ לומדים את שיטת אדלר ומקבלים הזדמנות לגדל ילדים בריאים. שיטת אדלר מוכחת בארץ למעלה מ 50 שנה .דרך ממוקדת מטרה אשר משנה כיווני חשיבה ובעזרת כלים פשוטים מאפשרת לחנך ילדים שמחים ומאושרים ומשפרת יחסים בין הורים לילדים.

איך פותרים את הבעיה ? 

כל בעיה ניתנת לפיתרון ,לאחר אבחון קצר בהדרכת הורים ממקדים את הסיבה לבעיה , לאחר ניתוח הבעיה מקבלים ההורים כלים לפיתרון הבעיה הספציפית ובעיות לעתיד .לכל אחד יש את הדרך הייחודית לו לפיתרון בעיות רק בהדרכה אישית ומקצועית אפשר למצוא את הדרך האפקטיבית והמהירה לפיתרון הבעיה. 

תמונה רקפת בטלויזיה.jpg
 • אבחון מקצועי ממוקד ויעיל בפגישה אחת בלבד. 

 • תהליך קצר מועד עם תוצאות מוכחות. 

 • שיחת יעוץ טלפוני חינם ! 0547417070

ביקורת ימית .jpg
bottom of page